Obsah

 

 

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Daň z koupi nemovitosti

7.8.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

SVJ by mělo v brzské době, jelikož chci v nebytových prostorách domu zřídit vlastní kotelnu a zjistilo, že vlastníkem prostor je město,odkoupit tyto prostory. Bude muset zaplatit daň při koupi nemovitosti. Můžete nám poradit, jaké daňové přiznání vyplnit, a zda by SVJ mělo vyplnit a podat i daň z nemovitosti, a kdy toto učinit?

Odpověď:

Úplatné nabytí vlastnického práva k nemovité věci, kterou je i nebytový prostor vymezený podle občanského zákoníku jako jednotka (§ 1159 NOZ), je předmětem daně z nabytí nemovitých věcí (§ 2 odst. 1 písm. a) zákonného opatření Senátu č. 340/2013 Sb., ve znění pozdějších předpisů – dále „ZDNV“). Obdobně to platí i pro jednotku, která byla vymezena podle zákona o vlastnictví

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Právní poradna společenství vlastníků.
 +420 222 539 333  info@svj-portal.cz