Input:

Písemné hlasování - nouzový stav

30.10.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Chápu správně, že nyní (8.10.2020), když je opět vyhlášen nouzový stav, můžeme schůze nahradit písemným hlasováním? Ve stanovách máme písemné hlasování pouze pro případ, že se nepodaří svolat usnášení schopnou schůzi, ale vycházím ze zákona č. 191/2020 Sb., tam píší, že platí po dobu mimořádných opatření, max. do konce roku. A co schůze aktuálně už svolané formou osobního setkání, doporučili byste je na písemné hlasování "předělat" a členům to oznámit? Můžeme to udělat, když už běží 14tidenní lhůta mezi odesláním pozvánky a dnem konání?

Odpověď:

Pandemická situace v České republice je v posledních týdnech zcela mimořádná, a proto byl s účinností od 5. října na dobu 30 dnů vládou opět vyhlášen nouzový stav, jak jsme jej zažili už letos na jaře.

Nouzový stav je i nyní spojen s mnoha protiepidemickými opatřeními, která prakticky znemožňují sociální kontakt. S účinností od 22. 10. tak na veřejně přístupných místech mohou společně pobývat maximálně 2 osoby. Kvůli nepříznivé situaci lze navíc očekávat další zpřísnění opatření a prodloužení nouzového stavu.

S ohledem na to v současné době de facto není možné shromáždění členů SVJ pořádat.

I proto byl letos přijat zákon č. 191/2020 Sb., o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru SARS CoV-2 na osoby účastnící se soudního řízení, poškozené, oběti


 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: