Od nás pro vás
Převody družstevních bytů a následná správa domu
Převody družstevních bytů a následná správa domu

Tištěná brožura

Ekonomické aspekty převodů bytů členům BD.

E-document

Práva a povinnosti vlastníků bytů dle aktuálních judikátů - soudní výklad nejasných pravidel v SVJ

Soudní výklad nejasných pravidel v SVJ

Tištěná brožura

Deset judikátů s přímým dopadem v praxi SVJ.

E-document

Aplikace GDPR ve společenství vlastníků - zákon o zpracování osobních údajů v praxi

GDPR

Tištěná brožura
» Vzory v editovatelné podobě.
E-document

Oceňování tepla a teplé vody v praxi bytových domů - čtyři případy rozúčtování nákladů

Tištěná brožura
» 4 x řešení z praxe!
E-document

Vymáhání pohledávek za členem SV - tipy a příklady z praxe

Tištěná brožura
» Vzor žaloby na zaplacení dlužné částky ke stažení.
E-document

Pro SVJ šité na míru

Pro SVJ šité na míru

Zvýhodněná cena: Balíček pěti brožur, bez kterých se SVJ neobejde

 

Obsah

 

 

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Platba za užívání výtahu v domě

22.6.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Vím, že existovala vyhláška (nebo zákon) ,která osvobozovala uživatele bytových domů od 1. patra do 3.patra platit za užívání výtahu. Jaká je situace v dnešní době, kdy dochází ke spoustě změn? U nás je v 1. patrech celkem 9 byt. jednotek. Užívání výtahu platí polovina. Ostatní, kteří výtah také užívají, jej neplatí. Můžeme jim úhradu za používání výtahu nařídit?

Odpověď:

Dřívější právní úprava, platná pro nájemní bydlení, uváděla v § 10 odst. 7 vyhlášky č. 176/1993 Sb. : „Cenu za užívání výtahu platí ti nájemci, kteří výtah využívají, avšak vždy nájemci bytů od třetího nadzemního podlaží“. Vyhlášku č. 178/1993 Sb., která reagovala na novelu občanského zákoníku zákonem č. 509/1992 Sb., zrušil

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Právní poradna společenství vlastníků.
 +420 222 539 333  info@svj-portal.cz