Obsah

 

 

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Souhlas s umístěním sítě

14.8.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Je nějaká praxe nebo odborný náhled a rozbor věci pro případ, kdy chce poskytovatel telekomunikačních služeb umístit rozvody své sítě do bytového domu?

Jeden takový chce po výboru udělení souhlasu s umístěním sítě dle zákona o elektronických komunikacích. Může výbor takový souhlas podepsat nebo je nutné rozhodnutí shromáždění?

Po přečtení § 1208 Zákona 89/2012 Sb. a § 104 zákona 127/2005 Sb. nabývám pocitu, že výbor zastupující společenství vlastníků jednotek nemůže v této věci rozhodnout bez usnesení vydaného shromážděním. K této úvaze mě vede § 104, který popisuje, že umístěním sítě vzniká věcné břemeno nezapisované do veřejného seznamu a dále fakt, že smlouva o umístění sítě může být uzavřena s

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Právní poradna společenství vlastníků.
 +420 222 539 333  info@svj-portal.cz