Obsah
Rozbalit všeZabalit vše

 

 

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Srážková daň členů výboru SVJ

18.12.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

1) jaký je daňový základ pro výpočet srážkové daně z odměn členů výboru SVJ

- příjem do 2500,- Kč bez podepsaného prohlášení?

- Daň se počítá z hrubé nebo ze superhrubé mzdy (hrubá+zdravotní pojištění)?

- Jak zaokrouhlovat daňový základ, ať už se jedná o hrubou či superhrubou mzdu?

2) Platí toto nové pravidlo pouze pro členy výborů nebo také pro předsedy SVJ?

Odpověď:

Dotaz souvisí se změnou v § 6 odst. 4 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, v platném znění, která byla provedena zákonem č. 170/2017 Sb. Okruh příjmů zdaněných srážkovou daní při nepodepsaném prohlášení k dani byl rozšířen o další příjmy ze závislé činnosti, které v úhrnné výši nepřesahují u téhož plátce daně za kalendářní měsíc

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Právní poradna společenství vlastníků.
 +420 222 539 333  info@svj-portal.cz
 
Rozbalit všeZabalit vše